Kuzmanović strelac u pobedi protiv Kelna

BEOGRAD, 16. aprila 2011. (Beta) - Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović postigao je gol za Štutgart u današnjoj pobedi od 3:1 protiv domaćeg Kelna, u 30. kolu prvenstva Nemačke.

On se u strelce upisao iz penala, u 63. minutu, što je bio njegov deseti pogodak ove sezone.

Pre Kuzmanovića mrežu Kelnovog gola pogodili su Kristijan Traš u 51. i Martin Harnik u 53. minutu. Jedini pogodak za domaći tim
postigao je reprezentativac Slovenije Milivoje Novaković u 68. minutu.

Štutgart je sa ova tri osvojena boda napravio veliki pomak u borbi za opstanak, pošto su Volfsburg i Sankt Pauli igrali nerešeno 2:2, dok je Ajntraht kao gost poražen od Hofenhajma sa 1:0.

Još jedan reprezentativac Srbije koji nastupa u Bundes ligi, Gojko Kačar, odigrao je ceo meč za svoj tim u 30. kolu.

On je sa Hamburgom kao domaćin osvojio bod protiv trećeplasiranog Hanovera. Ta utakmica završena je bez golova, a Kačar je igrao na, za njega neuobičajenoj poziciji - kao štoper.

Fudbaleri Nirnberga kao gosti pobedili su Kajzerslautern sa 2:0, golovima Kristijana Eiglera u 34. i Roberta Maka u 90. minutu.

Nirnberg je ovom pobedom zadržao šesto mesto na tabeli, sa tri boda prednosti u odnosu na Hamburg.