Zvezda pobedila Metalac golom Mikića

BEOGRAD, 16. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su kao gost ekipu Metalca sa 1:0 u utakmici 22. kola prvenstva Srbije.

Jedini gol na meču u Kragujevcu postigao je odbrambeni igrač Nikola Mikić u 82. minutu. On je posle centaršuta Ognjena Koromana udarcem glavom savladao golmana Metalca Dejana Bogunovića.

Iskusni Koroman u igru je ušao sa klupe, umesto napadača Aleksandra Jevtića u 63. minutu. Sa njim i mladim reprezentativcem Srbije Darkom Lazovićem, koji je takođe meč počeo kao rezerva, Crvena zvezda je zaigrala još opasnije nego u prvom poluvremenu.

Gosti su stvorili veliki broj prilika, ali su samo jednu realizovali.

Igrači beogradskog kluba blizu pogotka bili su u 45. minutu, kada je Brazilac Kadu iz slobodnog udarca sa oko 20 metara pogodio stativu.

Pre toga, šanse za gol imali su Andrija Kaluđerović, Evandro i Borha, ali ni oni nisu uspeli da savladaju golmana Metalca Dejana
Bogunovića.

Na početku drugog poluvremena klupa sa stručnim štabom i rezervnim igračima Crvene zvezde burno je reagovala posle odluke sudije Vujovića da ne svira penal. Gosti su smatrali da je jedan od odbrambenih igrača Metalca igrao rukom u svom šesnaestercu.

Fudbaleri domaćeg tima najbolju šansu propustili su u 54. minute kada je Predrag Pavlović šutirao pored gola.

Crvena zvezda se sa tri osvojena boda izjednačila na prvom mestu Super lige, gde je i Partizan koji u 19.30 igra na svom stadionu protiv trećeplasirane Vojvodine.

Metalac je ostao na 14. poziciji sa jednim bodom iznad zone ispadanja.

Trener Crvene zvezde Robert Prosinečki je posle pobede svoje ekipe u Kragujevcu izjavio:

"Čestitam mojim momcima na karakteru koji su pokazali posle tri velike propuštene prilike u prvom poluvremenu. Trebalo je da bude barem 2:0 već posle prvog poluvremena, ali je realizacija zakazala. U nastavku smo imali snage da stignemo do gola koji nam je doneo zasluženu pobedu danas", rekao je Prosinečki, preneo je klupski sajt.

Prosinečki smatra da je sudija pogrešio kada početkom drugog poluvremena nije dosudio jedanaesterac za njegov tim.

"Što se tiče penala, ja sam ga video. Igrač je prošao, ruka je ostala i zato mislim da je sudija trebalo da pokaže na 'belu tačku'.
Nama ostaje da se okrenemo onome što nam sledi, utakmici sa Slobodom, a zatim i derbiju sa Partizaniom u Humskoj", rekao je Prosinečki.