Stojaković sjajan u pobedi Dalasa

BEOGRAD, 20. aprila 2011. (Beta) - Košarkaši Dalasa pobedili su Portland sa 101:89, u američkoj NBA ligi i tako poveli u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Zapadne konferencije sa 2:0.

Košarkaš Srbije Predrag Stojaković bio je najzapaženiji u pobedničkoj ekipi sa 21 poenom (pet trojki) i pet skokova.

Džejson Kid postigao je 18 poena, dok je Dirk Novicki zabeležio 33, od kojih 14 u poslednjoj četvrtini.

Portland je vodio veći deo prvog poluvremena, ali je Dalas preokrenuo rezultat u svoju korist, kada je pojačao odbranu i sačuvao loptu u napadu.

U poraženoj ekipi Lamarkus Oldridž je bio najefikasniji, a postigao je 24 poena.

Košarkaši Bostona savladali su Njujork sa 96:93 i takođe poveli sa 2:0 u četvrtfinalnoj seriji Istočne konferencije. Do pobede su došli kada je Kevin Garnet ukrao loptu protivniku 14 sekundi pre kraja i omogućio svojoj ekipi da postigne odlučujuće poene.

Košarkaš Srbije Nenad Krstić odigrao je tri minuta za pobednički tim, ali se nije upisao u strelce.

U trećem meču Olando je pobedio Atlantu sa 88:82 i tako došao do izjednačenja 1:1 u četvrtfinalnoj seriji.