Real osvojio trofej Kupa Španije

BEOGRAD, 21. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Real Madrida osvojili su trofej Kupa Španije, pošto su u sredu uveče posle produžetaka bili bolji od Barselone sa 1:0, u finalu odigranom na stadionu Mestalja u Valensiji.

Trijumf Madridjanima doneo je Kristijano Ronaldo golom u 103. minutu, kada je udarcem glavom, posle centaršuta Anhela Di Marije sa leve strane, savladao golmana Hosea Manuela Pinta.

Igrači Barselone nakon toga pokušali su da dodju do izjednačenja koje bi donelo izvodjenje penala, ali nisu uspeli da stvore priliku iz koje bi ugrozili golmana Ikera Kasiljasa.

Na suprotnoj strani Real je imao šansu da poveća prednost na 2:0, ali je Pinto odlično reagovao posle šuteva Emanuela Adebajora i Kristijana Ronalda u 119. minutu.

Utakmicu je obeležila velika tenzija medju igračima, zbog čega je došlo do nekoliko oštrih startova i verbalnih duela, pa ni ovaj susret Reala i Barselone nije prošao bez isključenja.

Realu je ovo bio 18 trofej Kupa kralja, dok je Barselona 25 puta bila pobednik ovog takmičenja.