Mančester pobedio u finišu, Liverpul petardirao Birmingem

BEOGRAD, 23. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su kao domaćin Everton sa 1:0 u utakmici 34. kola prvenstva Engleske.

Jedini pogodak postigao je Havijer Ernandez u 84. minutu, udarcem glavom posle centaršuta Antonija Valensije.

Trener Junajteda Aleks Ferguson nije u tim stavio kapitena i reprezentativca Srbije Nemanju Vidića jer želi da se on odmori za predstojeći meč polufinala Lige šampiona protiv Šalkea.

Mančester junajted u utorak gostuje u Gelzerkinhenu u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Fudbaleri Liverpula su ubedljivo na svom terenu pobedili Birmingem sa 5:0, u utakmici 34. kola prvenstva Engleske, i tako smanjili zaostatak za Totenhemom u trci za petu poziciju na tabeli.

Tri gola za Liverpul postigao je Maksi Rodrigez, a po jednom u strelce su se upisali Dirk Kojt i Džo Kol.

Totenhem je igrao nerešeno 2:2 na svom terenu sa Vest Bromvičem.

Gosti su poveli već u petom minutu preko Petera Odemvingija, ali su Pavljučenko i Džermejn Defo preokrenuli u korist Totenhema. Konačan rezultat postavio je Sajmon Koks u 81. minutu.