Goleada Reala i Valensije, Barsa sigurna

BEOGRAD, 23. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Real Madrida pobedili su kao gosti Valensiju sa 6:3, u utakmici 33. kola prvenstva Španije.

Seriju golova na stadionu Mestalja počeo je Karim Benzema u 23. minutu, a do kraja prvog poluvremena u strelce su se za goste upisali još Gonzalo Iguain, dva puta, i Brazilac Kaka jednom.

Po povratku sa odmora Iguain je postigao svoj treći pogodak na meču, u 53. minutu.

Roberto Soldado smanjio je na 1:5 u 60. minutu, ali je Kaka u 62. ponovo uvećao prednost Madridjana.

U finišu meča Brazilac Jonaš i Žordi Alba postavili su konačnih 6:3.

Barselona je na svom stadionu protiv Osasune povela u 24. minute pogotkom Davida Vilje, a konačan rezultat postavio je Lionel Mesi u 88. minutu.

Katalonci su i posle ovog kola ostali na prvom mestu sa osam bodova više od drugoplasiranog Reala iz Madrida.