Bajernu izmiče Liga šampiona

BEOGRAD, 23. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Bajern Minhena igrali su kao domaćin nerešeno 1:1 sa Ajntrahtom iz Frankfurta u 31. kolu prvenstva Nemačke, čime su propustili šansu da preuzmu treće mesto na tabeli od Hanovera.

Hanover je juče pobedio Frajburg u gostima sa 3:1 i tako se vratio na poziciju koja vodi u Ligu šampiona.

Bajern je gubio na svom terenu do 89. minuta, kada je bod Bavarcima doneo Mario Gomez iz penala. Gol za Ajntraht postigao je Sebastian Rode u 54. minutu.

Bajer Leverkuzen još uvek bi teoretski mogao da postane šampion, pošto je danas na svom terenu pobedio Hofenhajm sa 2:1.

Borusija iz Dortmunda je sebi zakomplikovala život jer je izgubilia na gostovanju. A poraz dobija na "težini", ako se zna da ih je pobedila imenjakinja iz Menhegladbaha, koja je pretposlednja na tabeli.

Veliki korak u borbi za opstanak napravila je ekipa Štutgarta, koja je kao domaćin sa 3:0 pobedila Hamburg. "Švabe" su sada 13. Na tabeli, sa sedam bodova iznad zone ispadanja.

Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović igrao je za domaći tim do 76. minuta, dok je Gojko Kačar u dresu Hamburga proveo ceo meč u igri.

Trener Šalkea Ralf Rangink odlučio je da u duelu sa Kajzerslauternom odmori veliki broj igrača za duel polufinala Lige šampiona protv Mančester junajteda u utorak, što su gosti iskoristili i pobedili sa 1:0.

Verder je kao gost pobedio Sankt Pauli sa 3:1, iako je domaćin na poluvremenu imao prednost od 1:0.