Pobede Rada i Hajduka

Jedini pogodak u utakmici odigranoj na stadionu na Banjici postigao je Marko Ranđelović u 40. minutu.

Domaća ekipa, kojoj je to bila prva pobeda u šampionatu od 9. aprila, utakmicu je završila sa igračem manje jer je crveni karton dobio Milan Pršo u 89. minutu.

Fudbaler sredine terena Rada Predrag Luka polomio je nogu i neće igrati do kraja sezone, rečeno je agenciji Beta u klubu.On se povredio u 38. minutu, kada je na njega startovao Miloš Radosavljević.

Luka je izašao iz igre i odmah je prebačen na Vojno-medicinsku akademiju (VMA), gde mu je konstatovan prelom fibularne kosti.On će četiri nedelje nositi gips, a nakon toga ga očekuju dve nedelje rehabilitacije.

Luka je u Rad došao u leto prošle godine iz požarevačkog Mladog radnika. Za klub sa Banjice ove sezone odigrao je 26 prvenstvenih utakmica i postigao šest golova.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Hajduk, koji je u Kuli pobedio Jagodinu sa 1:0.

Strelac pogotka vrednog tri boda bio je Filip Kasalica u 29. minutu, a Hajduk je utakmicu završio sa devetoricom igrača zbog crvenih
kartona Petra Mudreše u 74. i Nemanje Boškovića u 76. minutu.

Pobedu od 1:0 zabeležio je i Metalac na svom terenu protiv poslednjeplasiranog Čukaričkog i tako sačuvao šanse u borbi za opstanak u Super ligi.