Zvezda bolja od Rada

Branilac titule Partizan odigrao je danas 1:1 protv Javora u Ivanjici i sada ima 69 bodova, naspram 66 Zvezdinih. Rad je na četvrtom mestu sa 48 bodova, osam više od Slobode Sevojno.

Strelci za Zvezdu bili su Kadu u 19. i Andrija Kaluđerović u 89. minutu, dok je gol za Rad postigao Vladimir Jovančić u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Zvezda i Rad odigrali su jednu od najboljih utakmica ove sezone u Super ligi, sa mnogo šansi na obe strane, i bez ijednog dobijenog kartona.

Crveno-beli su imali više loptu u posedu i više šuteva ka golu, ali je Rad imao više šuteva u okvir gola i možda više izglednijih prilika.

Oba tima imala su po jednu dobru šansu u prvih 15 minuta, a Zvezda je povela u 19. iz akcije koju je pokrenuo Duško Tošić, koji je odigrao najbolji meč od dolaska među crveno-bele.

Tošić je vukao loptu po levoj strani, ušao u šesnaesterac i dodao Kaduu, koji je šutirao, ali je uspeo da proturi loptu u mrežu tek iz drugog pokušaja.

Rad je do kraja poluvremena imao dve dobre prilike, a Zvezda jednu. Timovi nisu usporavali tempo, a gostujuća ekipa je napadala sve vreme, a još više posle primljenog gola.

Darko Lazović je imao šansu da poveća vođstvo Zvezde u drugom poluvremenu, ali je njegov šut završio pored gola.

Nemanja Kojić imao je najbolju priliku za Rad nešto kasnije, kada je izbio sam pred golmana Bobana Bajkovića, ali je jako traljavo šutirao, tako da čuvaru mreže nije bilo teško da zaustavi taj udara.

Posle još nekoliko uzbuđenja, Zvezda je u 89. minutu izvela korner, posle koga je Aval Isah šutirao, a lopta se od odbrane odbila u vis. Borjan je hteo da izbaci loptu u korner preko mreže, ali je samo uspeo da je odbije od prečke i na taj odbitak nalateo je Kaluđerović za 2:0.

Vladimir Jovančić je uspeo da postigne počasni gol u trećem minute nadoknade vremena posle polukontre.