FMP pobedio Zvezdu u derbiju kola

U sličnoj poziciji, uprkos porazu, ostala je i Crvena zvezda jer je u prvom delu šampionata savladala FMP sa 11 poena razlike. U slučaju istog broja pobeda i poraza Zvezda će biti u prednosti zbog boljeg učinka u međusobnom duelu.

FMP je večeras mogao da dođe i do željene pobede od 12 poena razlike, ali se u poslednjem napadu spetljao Smiljanić.

Zvezda je bolje počela utakmicu i povela sa 11:6, ali je FMP predvođen Filipom Čovićem do kraja prve deonice preokrenuo na 27:22.

"Panteri" su u većem delu druge četvrtine imali četiri, pet poena prednosta, a crveno-beli su preko sjajnog Nedovića u završnici poluvremena preokrenuli i poveli sa 52:48.

U trećoj deonici dominirali su gosti koji su sredinom četvrtine došli do maksimalnih devet poena viška (69:60). Usledio je odgovor FMP-a, koji je "trojkama" Čovića i Ivelje smanjio na 72:70.

Početak poslednje četvrtine doneo je neizvesnu igru, a Crvena zvezda je nakon pet minuta povela sa 84:81. Tada se činilo da će gosti polako privesti utakmicu kraju, ali je FMP veoma brzo napravio preokret i stigao do vođstva 93:85.

U penal-završnici domaćin je održao prednost i došao do pobede koja bi, u slučaju trijumfa u poslednjem kolu protiv Radničkog, mogla da mu donese plasman u plej-of i regionalno takmičenje.

Najefikasniji u FMP-u bio je Mile Ilić sa 26 poena, Filip Čović dodao je na to još 17 poena. Nemanja Nedović predvodio je goste sa 21 poenom, a 17 je postigao Uroš Nikolić.

U drugoj današnoj utakmici Metalac je na svom terenu u Valjevu savladao kragujevački Radnički sa 78:76.