Partizan ubedljiv protiv Hemofarma

Iako se radilo o duelu dva najbolja srpska tima, meč nije imao rezultatski značaj, jer je Partizan već obezbedio prvu, a Hemofarm drugu poziciju pred početak plej-ofa.

Početak utakmice prošao je u izjednačenoj igri, a prvi je seriju, od 6:0, napravio Partizan i poveo sa 12:6. Hemofarm je uzvratio munjevito i sa 9:0 došao do preokreta i vođstva 15:12.

Više od toga crno-beli nisu dozvolili rivalu i veoma brzo su se još jednom "odlepili" na 21:16.

Gostujuća ekipa znatno bolje je počela drugi period i novim preokretom stigla do vođstva od 26:25.

Kao i u prvoj četvrtini, to je na neki način "naljutilo" Partizan, pa su izabranici Vlade Jovanovića napravili novu seriju od 10:0 i preuzeli kontrolu meča u svoje ruke (35:26).

Prvu dvocifrenu prednost šampion Srbije imao je u 19. minutu, kada je bilo 38:28, a na odmor je otišao sa 11 poena viška - 41:31.

Domaćin je potpuno dominirao u trećoj četvrtini i kako je vreme odmicalo, povećavao razliku. U 22. minutu bilo je 50:34, a tri minuta pre kraja deonice crno-beli su vodili čak sa 61:40.

Veliko vođstvo trener Partizana Vlade Jovanović iskoristio je da pruži veću minutažu nekolicini mlađih igrača.

To nije smetalo crno-belima da u 35. minutu dođu do 25 poena prednosti (79:54), a Hemofarm je do kraja utakmice samo donekle uspeo da ublaži poraz.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Dragan Milosavljević sa 14 poena, a dva manje postigao je Raško Katić. U vršačkom timu najbolji strelac bio je Ivan Maraš sa 15 poena.

Ostale utakmice poslednjeg kola domaće Superlige igraju se sutra.