Partizan na bod od nove titule

Ranije danas Crvena zvezda je poražena u Čačku od Borca sa 2:0, dok je Vojvodina kao domaćin pobedila Inđiju sa 2:1. Posle 38. Kola Zvezda i Vojvodina su izjednačeni na drugom mestu tabele Super lige, sa šest bodova manje od Partizana.

Golove za crno-bele večeras su postigli Aleksandar Miljković u 52, Prins Tejgo u 61, Marko Šćepović u 70. minutu i Ivica Iliev u 87. minutu.

Miljković je bio precizan posle lepog udarca glavom, Tejgo nakon asistencije Zvonimira Vukića i šuta sa 15 metara, a mladi Šćepović savladao je golmana Čukaričkog Nemanju Šćekića nakon dodavanja Ilieva.

Najzanimljiviji bio je poslednji pogodak na meču, koji je Ivica Iliev postigao posle odbranjenog penala.

Prethodno je upravo napadač crno-belih oboren u šesnaestercu gostiju, ali je njegov udarac uspeo da odbrani golman Čukaričkog. Iliev je potom natrčao na loptu i poslao je u mrežu za konačnih 4:0.

Domaći navijači skandirali su ime Vladimira Stojkovića, tražeći tako da golman Partizana izvezde najstrožu kaznu.

U 75. minutu utakmice kapiten Partizana Mladen Krstajić ovacijama publike je ispraćen prilikom zamene, pošto mu je ovo bio poslednji meč u karijeri na stadionu u Humskoj ulici.

Krstajić će iduće sezone najverovatnije postati sportski director crno-belih.

Partizan je od početka utakmice imao terensku inicijativu, dok su se igrači Čukaričkog opredelili za odbranu svog gola.

Gosti su u prvom poluvremnu retko prelazili na protivničku polovinu igrališta, ali su se dobro branili.

Najbolje šanse za Partizan u tom periodu igre propustili su Ivica Iliev i Zvonimir Vukić. Iliev je bio neprecizan u 3. i 44. minutu, a Vukić u 23. i 45.

Utakmica na stadionu Partizana odigrana je u slavljeničkoj atmosferi zbog sve izvesnijeg osvajanja titule, koju je priredilo oko 15.000 domaćih navijača.