I Janko Tipsarević u drugom kolu

Tipsarević, 32. teniser sveta, do pobede je došao za dva sata i pet minuta igre, a Dabul mu je pružio veći otpor samo u prvom setu. Tipsarević je iz 12 pokušaja sedam puta oduzeo servis Argentincu,
koji je od tri iskoristio dve brejk lopte.

Srpski teniser je na početku napravio brejk i poveo, ali je Dabul ubrzo preokrenuo i poveo sa 5:2. Tipsarević je nakon toga zaigrao bolje i uspeo da izjednači na 5:5, a set je osvojio posle taj-brejka u kome je protivniku dozvolio da osvoji samo jedan poen.

Tipsarević, 29. nosilac, je u nastavku meča potpuno dominirao, u drugom setu protivniku je dozvolio da osvoji samo jedan gem, dok mu u trećem nije prepustio nijedan.

Tipsarević će u drugom kolu igrati protiv 65. tenisera sveta, Španca Perea Ribe, koji je pobedio Ivana Dodiga iz Hrvatske sa 6:3, 3:6, 7:6, 6:4. To će biti njihov prvi duel.