Dalas deli pobeda od velikog finala

BEOGRAD, 24. maja 2011. (Beta) - Košarkaši Dalasa pobedili su u noći izmedju ponedeljka i utorka kao gosti Oklahomu, posle produžetka, sa 112:105, i tako poveli s 3:1 u finalnoj seriji Istočne konferencije američkog prvenstva (NBA).

Dalasu je potrebna još jedna pobeda da bi se plasirao u veliko finale NBA lige, gde će se sastati sa boljim iz duela Majami - Čikago, u kojem Majami trenutno vodi sa 2:1 u pobedama. Posle četiri četvrtine meča u Oklahomi rezultat je bio 101:101, da bi Dalas u produžetku slavio sa 11:4.

"Ne pamtim kada smo poslednji put napravili ovakav preokret. Odigrali smo odličnu odbranu, a kada smo izborili produžetak, bili smo puni samopouzdanja", rekao je Novicki.

Nemački košarkaš meč je završio sa 40 poena, dok su pored njega u gostujućem timu samo još dva igrača imala dvocifren učinak poena. Džejson Teri je ubacio 20, a Džejson Kid 17 poena. Predrag Stojaković igao je 16 minuta za Dalas i ostvario učinak od četiri poena, dve asistencije i jednog skoka.

Naredni meč ove dve ekipe igraće u Dalasu, u noći izmedju srede i četvrtka.