Đoković u trećem kolu posle predaje Haneskua

Đoković je u trenutku prekida imao prednost od dva seta, 6:4, 6:1, a Hanesku je u trećem vodio 3:2 u gemovima.

Sledeći protivnik Đokovića biće Argentinac Huan Martin Del Potro, 25. nosilac.

Đokoviću je ovo bila 39. pobeda u ovoj godini. Hanesku je došao u meč u dobroj formi i odolevao je do 10. gema, kada je Srbin zabeležio svoj prvi brejk. Prvi set trajao je 37 minuta.

Đoković je napravio drugi brejk protiv 60. igrača sveta već u drugom gemu drugog seta, iako je Hanesku tada vodio 40:0. Tako je poveo sa 2:0, a ubrzo je i završio set, sa zamo 25 minuta.

Hanesku je u pauzi između setova tražio lekarski tajm-aut, da bi mu se izmasirao butni mišić. Rumun se vratio na teren i poveo sa 3:2, pre nego što je odlučio da ne može više da podnese.

"Niko ne voli da vidi protivnika koji se predaje. Dobro sam igrao. Važno je provesti što manje vremena na terenu u prvim kolima", rekao je Đoković na terenu odmah posle meča.

On je rekao i da se ne opterećuje izjednačenjem rekorda Džona Mekinroa u broju uzastopnih pobeda u sezoni, do koga mu fale još dva trijumfa.

Đoković je pobedio Del Potra u sva tri njihova susreta do sada.

Del Potro je trenutno 26. na ATP listi, ali je nekadašnji pobednik Ju-Es Opena pao tako nisko zbog dugog odsustva zbog povrede.