Zvezdi derbi za drugo mesto, Inđija ispala

Crveno-bele je u uvodnim minutima zadesio peh, pošto je štoper Milan Vilotić u duelu sa Abubakarom Oumarouom dobio udarac u glavu i morao je da napusti teren.

U 30. minutu Aleksandar Jevtić dao je gol za Crvenu zvezdu, ali ga je sudija poništio zbog ofsajda. Tri minuta kasnije golman gostiju Boban Bajković odbranio je pokušaj Nikole Lazetića, a u 39. minutu Srđan Mijailović izblokirao je pokušaj Brane Ilića.

Minut pre kraja utakmice igrači Crvene zvezde tražili su penal, jer su smatrali da je domaća odbrana napravila prekršaj nad Kaduom.

Gosti su do vođstva došli u 54. minutu, kada je Darko Lazović posle gužve u kaznenom prostoru zatresao mrežu Željka Brkića. Prednost je duplirao Andrija Kaluđerović u 72. minutu, nakon asistencije Jevtića.

Navijači oba tima su tokom utakmice uzivkivali ime nedavno uhapšenog haškog optuženika Ratka Mladića.

Partizan, koji je u sredu osigurao četvrtu uzastopunu titulu, slavio je u Lučanima sa 2:1 protiv Slobode Sevojno. Pre meča potpredsednik FSS Dragan Đorđević uručio je pehar crno-belima.

Šampion je poveo u 18. minutu pogotkom Prinsa Tejga koji se dobro snašao posle kornera, a pobedu crno-belih potvrdio je Aleksandar Miljković u 54. minutu. Domaćin je ublažio poraz u 89. minutu preko Aleksandra Pejovića.

Kao i u Novom Sadu i navijači u Lučanima su tokom meča skandirali Ratku Mladiću.

Ekipa Inđije golovima Marka Vučetića u 21. i Milana Bubala u 81. minutu pobedila Smederevo, ali je ostala na 15. mestu na tabeli.

Jedini konkurent u borbi za opstanak, Hajduk, u Kuli je savladao Metalac sa 3:1. Strelci za domaćina bili su Miloš Živanović, Duško Dukić i Nikola Komazec, a gol za Metalac dao je Predrag Pavlović.

Borac je na svom stadionu savladao BSK Borču sa 1:0, Spartak je u Subotici pobedio Jagodinu sa 3:2, dok su Rad i Javor na Banjici odigrali bez pogodaka.

Najubedljiviju pobedu u poslednjem kolu zabeležio je OFK Beograd koji je kod kuće slavio sa 4:0 protiv Čukaričkog.