Svonsi u Premijer ligi

Svonsiju će ovo biti prvo ucešće u eliti engleskog fudbalskog prvenstva još od 1983. godine.

Junak pobede kluba iz Velsa u današnjem finalu baraža bio je trostruki strelac Skot Sinkler.

On je pogodio iz penala u 21. minutu utakmice za 1:0, a onda i u 22. povećao prednost. Svonsi je na odmor otišao sa tri gola razlike, pošto se u strelce upisao još Stefen Dobi.

U drugom poluvremenu Reding je smanjio na 3:2 autogolom Džoa Alena u 49. i pogotkom Meta Milsa u 57. minutu. Konačan rezultat postavio je Sinkler, ponovo iz penala, deset minuta pre kraja.

Pre Svonsija direktan plasman u najviši rang engleskog prenstva obezbedili su Kvins Park Rendžers i Norvič.

Iz Premijer lige ispali su Birmingem, Blekpul i Vest Hem.

U baražu za plasman u Premijer ligu Svonsi je prethodno eliminisao Notingem Forest, a Reding ekipu Kardifa.