Srbija ubedljivo izgubila od Hrvatske

Najefikasnija u ekipi Srbije bila je Andrea Lekić sa sedam golova, dok je timu Hrvatske Krstina Franić postigla 10.

Revanš utakmica kvalifikacija igraće se 11. juna u Kragujevcu.

U meču u Varaždinu Hrvatska je bila bolja od početka meča. Povela je sa 4:2, imala prednost od 10:5 i 14:9, a onda su rukometašice Srbije serijom od 4:0 uspele da smanje vođstvo na 14:13. Do preokreta nije došlo, vodila se ravnopravna borba, ali je Hrvatska uspela da ode na odmor sa dva gola prednosti (16:14).

U drugom poluvremenu Hrvatska je imala raspoloženu Kristinu Franić, a Srbija lošu odbranu. Do 43. minuta gostujuće rukometašice još su "bile u igri" sa "minusom" od pet golova (17:22), a onda su do kraja utakmice prepustile inicijativu protivnicama.

U finišu meča u 56. minutu Hrvatska je vodila sa 31:23 i tada su im greškama pomogle rukometašice Srbije da još povećaju prednost uoči revanša u Kragujevcu. Tako da poraz od 11 golova (36:25) ne ostavlja mnogo nade za plasman na Svetsko prvenstvo.

Svetsko prvenstvo za rukometašice održaće se u decembru u Brazilu.

Dvorana: Gradska dvorana u Varaždinu. Gledalaca: oko 2.000. Sudije: Čaba Dobrovic i Petr Tajok (Mađarska). Isključenja: Hrvatska 8, Srbija 8 minuta. Sedmerci: Hrvatska 8(7), Srbija 10(8).

Hrvatska: Grubišić, Tatari 1, Kiridžić, Koznjak, Golubić 4, Šerić, Gaće, Pušić, Žderić, Horvat 6, Franić 10, Penezić 3, Jelčić, Zebić 8, Milanović-Litre, Džono.

Srbija: Tatalović, Nikolić, Krpež 1, Lekić 7(1), Števin 4(3), Dmitrović, Damnjanović 3, Đerić, Trifunović, Pop-Lazic, Luković 1, Cvijić 2, Živković, Nišavić, Lisčević 5(4), Bartošić 2.