Srbija u polufinalu sa Mađarskom

Aktuelni svetski prvak u polufinalu će se sastati sa Mađarskom, koja je u prvom četvrtfinalu pobedila Sjedinjene Američke Države sa 9:8 (1:3, 3:2, 3:2, 2:1).

Drugi polufinalni par činiće pobednici mečeva Hrvatska - Crna Gora i Italija - Španija.

Najefikasniji igrač u duelu sa Nemačkom bio je Filip Filipović sa četiri pogotka. On je u dosadašnjem toku turnira 13 puta bio strelac.

Srbija je dobro počela meč i prvu četvrtinu dobila sa 2:0, golovima Filipovića i Vanje Udovičića.

U drugoj deonici na pogodak se čekalo sve do minut i 37 sekundi pred kraj, kada je Ril smanjio na 2:1.

Početkom treće četvrtine Nemci su uspeli da izjednače preko Erika Bukovskog.

Novu prednost Srbiji doneo je Filipović, u situaciji sa igračem više. Bio je to peti put da su izabranici selektora Dejana Udovičića brojčano jači od rivala, a prvi pogodak u takvom odnosu snaga.

Dva gola razlike u korist srpske reprezentacije vratio je Vanja Udovičić, ali je Pol Šuler potom smanjio na 4:3. U nastavku treće deonice precizni za Srbiju bili su ponovo Filipović i Duško Pijetlović. Četvrti gol u meču za Nemačku postigao je Mark Police.

Do najveće prednosti u meču Srbija je došla na početku poslednje četvrtine, kada je Filipović pogodio za 7:4. Usledila su zatim dva gola Pijetlovića za pobedu od 9:4.

Polufinalni dueli igraće se u četvrtak, 28. jula.