Preokret Dinama u Helsinkiju, remi Panatinaikosa

Prvak Finske bolje je počeo utakmicu i poveo u 14. minutu golom igrača odbrane Aleksandera Ringa.

Hrvatski šampion izjednačio je pet minuta kasnije auto-golom Rafinje, a pobedu gostiju iz Zagreba osigurao je Brazilac Samir u 77. minutu.

Revanš utakmica igra se za sedam dana na zagrebačkom stadionu Maksimir.

Fudbaleri slovenačkog Maribora izgubili su u Haifi od izraelskog Makabija sa 2:1 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izraelska ekipa povela je u devetom minutu golom Vladimira Dvališvilija iz penala, a izjednačio je Brazilac Markos u 27. minutu.

Pobedu domaćoj ekipi doneo je Bamidele Jampolski pogotkom u 70. minutu.

Ekipa danskog Kopenhagena pobedila je večeras na svom stadionu Šemrok iz Republike Irske sa 1:0. Strelac jedinog gola bio je Salvi Otesen u četvrtom minutu.

Drugi danski predstavnik u kvalifikacijama za LŠ, ekipe Odensea je kod kuće remizirala 1:1 sa grčkim Panatinaikosom.

Gosti su poveli preko Sebastijana Leta u 47. minutu, a konačan rezultat postavio je Tore Reginijusen u poslednjim trenucima meča.