Odenze eliminisao Panatinaikos usred Atine

Rezultat prvog meča bio je 1:1, tako da danski klub nije imao prevelike šanse za prolazak u naredno kolo kvalifikacija, ali su fudbaleri Odenzea priredili malo čudo.

Ekipa Panatinaikosa, koja je važila za velikog favorita, prikazala je vrlo slabo izdanje u Atini primivši čak tri gola koji su je izbacili iz daljih kvalifikacija za Ligu šampiona.

Odenze je poveo preko Johansona u 12. minutu, a na 1:1 je izjednačio Bumsong u 35. minutu.

Kada je domaćin poveo sa 2:1 preko Verdua u 50. minutu, činilo se da sve već rešeno. Međutim, Danci se nisu predavali, pa su preko Ruda u 58., Kadrija u 80. i Andreasena u 88. minutu došli na korak od Lige šampiona.

Petropulos je u petom minutu nadoknade, posle isključenja Mendija smanjio na 4:3.

U preostala dva meča, BATE je na domaćem terenu rutinski odradio posao protiv Ekranasa, pobedivši sa 3:1. Golove su postigli Rodionov u 18, Brešan u 35. i Gordejčuk u 89. minutu, dok je počasni pogodak za Litvance postigao Veličke u 22. minutu.

Ekipa Kopenhagena je bez većih problema odbranila rezultat iz prvog duela (1:0) protiv ekipe Šemroka, slavivši i u gostima sa 2:0. Strelci su bili N' Doje u 42. i Bolanos u 73. minutu meča.