Atletiko, PAOK i Fulam idu dalje

Pored Crvene zvezde, jedina ekipa sa Balkana koja je prošla u narednu rundu kvalifikacija je makedonski Rabotnički.

Makedonci su u prvom meču sjajnom igrom na Kipru savladali Anortozis sa 2:0, ali su u revanšu istim rezultatom gubili do 87. minuta, kada je Kumbev golom obezbedio prolaz dalje.

Sarajevo i Željezničar nisu došli do povoljnih rezultata ni u prvim susretima sa Spartom iz Praga odnosno Makabijem, tako da su revanši predstavljali samo formalnost.

Na Poljudu Hajduk nije uspeo da prođe Stouk, iako je do samog kraja imao 0:0.

Slično je bilo i sa ekipom Splita protiv Fulama (2:0), kao i sa Varaždinom, koji je i pored aktivnog rezultata iz Bukurešta (2:2) poražen od Dinama u revanšu 2:1.

U ostalim mečevima nije bilo većih iznenađenja, osim prolaza švajcarskog Tuna, koji eliminiacijom Palerma praktično omogućio Partizanu da na žrebu u Nionu bude nosilac i tako bude u prilici da dobije nešto lakšeg rivala.

Rezultati 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope:

Mlada Boleslav - AEK Larnaka 2:2 (0:3, prvi meč)
Varaždin - Dinamo Bukurešt 1:2 (2:2)
Lokomotiva Sofija - Slask 0:0/3:4 (0:0)
Aktobe - Alanija 1:1/ 2:4 (1:1)
Elfsborg - Alesund 1:1 (0:4)
Ren
- Olimpi Rustavi 2:0 (5:2)
Senica - Salcburg 0:3 (0:1)
Rabotnički - Anortozis 1:2 (2:0)
Gomel - Bursa 1:3 (1:2)
Vaduc - Hapoel Tel Aviv 2:1 (0:4)
Den Hag - Omonija 1:0 (0:3)
Makabi Tel Aviv
- Željezničar 6:0 (2:0)
Karabah - Briž 1:0 (1:4)
Gaz Metan - Majnc 1:1/4:3 (1:1)
Crvena zvezda
- Ventspils 7:0 (2:1)
Sent Patrik - Karpati 1:3 (0:2)
Helsingborg
- Bnei Jehuda 3:0 (0:1)
Brondbi - Rid 4:2 (0:2)
Dinamo Tbilisi - Rejkjavík 2:0 (4:1)
Haken - Nacional 2:1 (0:3)
Sarajevo - Sparta Prag 0:2 (0:5)
Sligo - Vorskla 0:2 (0:0)
PAOK - Valerenga 3:0 (2:0)
Vesterlo - Jang Bojs 0:2 (1:3)
Fulam - Split 2:0 (0:0)
Trnava - Levski 2:1/5:4 (1:2)
Jablonec - AZ Alkmar 1:1 (0:2)
Legija - Gazijantep 0:0 (1:0)
Olimpijakos Volos
- Diferdanž 3:0 (3:0)
Harts - Paksi 4:1 (1:1)
Tun - Palermo 1:1 (2:2)
Hajduk - Stouk 0:1 (0:1)
Stromgodset - Atletiko Madrid 0:2 (1:2)
Gimareš - Midtjiland 2:1 (0:0)
Austrija Beč - Olimpija 3:2 (1:1)

Pogledajte još

Ostavite komentar

Vaša e-mail adresa neće biti postavljena.