Klinsman skinuo prezimena sa leđa igrača SAD

Klinsman je u reprizi nedavnog finala Gold kupa (prvenstva Severne i Centralne Amerike i Kariba), u kojem je Meksiko pobedio SAD sa 4:2, odlučio da igrače pošalje na teren bez natpisa sa prezimenima na
poleđini dresova i sa brojevima od 1 do 11 za startnu postavu, a od 12 do 18 za rezerve.

On je rekao da je "važno da igrači shvate da predstavljaju svoju zemlju".

"Bilo je izuzetno lepo slušati himnu pre početka utakmice i osetiti energiju koju navijači šalju igračima", dodao je Klinsman.

Nemački trener je krajem jula na klupi SAD nasledio Boba Bredlija, koji je dobio otkaz posle poraza u finalu Gold kupa, održanog upravo u SAD.

Prijateljski meč sa Meksikom igran je u Filadelfiji, pred 30.138 navijača. Gosti su poveli golom Oribea Peralte u 17. minutu, a izjednačio je Robi Rodžers u 73. minutu.