Liverpul podbacio, Arsenalu samo bod u Njukaslu

Liverpul, klub sa šampionskim ambicijama, igrao je nerešeno 1:1 na svom terenu sa Sanderlendom. Domaćin je poveo golom Luisa Suareza u 12. minutu, a izjednačio je Sebastijan Larson efektnim volej udarcem u 57.

Suarez je već u 7. minutu propustio priliku da dovede Liverpul u vođstvo, pošto nije iskoristio penal.

Ekipa Kvins Park Rendžersa loše je obeležila povratak u elitni rang engleskog fudbala posle 15 godina pauze, pošto je sa 4:0 poražena na svom Loftus roud stadionu od Boltona.

Strelci za goste bili su Geri Kejhil, u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, Ivan Klasnić u 70. i Fabris Muamba u 79, dok je Danijel Gabidon u 67. minutu postigao autogol.

U finišu meča crveni karton za domaći tim dobio je Klint Hil.

Pobedu u prvom kolu ostvatio je i Vulverhemtpon, koji se prošle sezone do pred kraj prvenstva borio za opstanak.

"Vukovi" su sa 2:1 u gostima pobedili Blekburn, golovima Stivena Flečera u 22. i Stefana Vorda u 47. minutu. Domaći tim prethodno je poveo pogotkom Maura Formike u 20. minutu.

Ponedeljak: Mančester siti - Svonsi

Reprezentativac Srbije Nenad Milijaš ceo meč je presedeo na klupi Vulverhemptona.

Vigan je na svom terenu igrao nerešeno 1:1 sa Norvičem, koji se prošle sezone plasirao u elitni rang iz Čempionšipa.

Domaćin je poveo preko Bena Votsona u 21. minutu iz penala, a izjednačio je Vesli Holahan u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Susret Fulama i Aston Vile u Londonu završen je bez golova.

I u poslednjem meču prvog dana nove sezone Premijer lige, Njukasl - Arsenal, izostali su golovi.

Gosti iz Londona imali su inicijativu tokom meča, ali nisu uspeli da realizuju svoje šanse. Pored toga što njegov tim nije startovao pobedom, trener "tobdžija" Arsen Venger imaće problem pošto je letošnje pojačanje iz Lila, Žervinjo dobio crveni karton u 75. minutu.

Reprezentativac Obale Slonovače isključen je zbog udaranja protivničkog igrača Džoija Bartona.

Jubilarna 20. sezona Premijer lige, ukupno 113. fudbalski šampionat Engleske, traje do 13. maja.