Zvezda "pala" u Subotici!

Zvezda je izgubila 2:0. Rad je u Beogradu pobedio Metalac sa 3:0, dok je čačanski Borac u Ivanjici pobedio Javor sa 2:0.

Crveno-beli su igrali slabo i neangažovano, a to je iskoristio borbeni Spartak i u finišu je više napadao.

Oba tima završila su utakmicu sa 10 igrača. Zvezda je u 65.minute ostala bez Srđana Mijailovića zbog oštrog starta, dok je strelac Vidak Bratić u 82. minutu dobio drugi žuti karton.

Stadion: Spartaka
Gledalaca: 7000
Sudija: Darko Bogdanović

Spartak: Aleksić, Stevanović (Đurđević), Joksimović, Simović, Milanković, Bratić, Torbica (Antonić), Despotović (Nosković), Puškarić, Mirić, Otašević.

Crvena zvezda: Bajković, Tošić, Vilotić, Mikić, Mijailović, Kovačević, Dimitrijević, Lazović (Janković), Vešović (Ćosić), Borha, Kaluđerović (Mezenga).

Spartak je poveo u 25. minutu iz penala. Kapiten Zvezde Nenad Kovačević izgubio je loptu u blizini šesnaesterca, a onda je srušio ispred svog kaznenog prostora Vladimira Torbicu, a u padu je rukom sapleo igrača Spartaka, koji je tada već ušao u kazneni prostor.

Sudija iz Kraljeva Darko Bogdanović dosudio je penal, a Torbica je bio siguran sa 11 metara.

Spartak je povisio vođstvo u 55. minutu iz slobodnog udarca sa oko 30 metara, koji je sjajno izveo Bratić.

Rad je na svom terenu sigurno pobedio Metalac. "Građevinari" su igrali tečno i povezano, sa preciznim dodavanjima i uspeli su da sruše odbranu gostiju, koji se odlučio za defanzivnu taktiku.

Dvostruki strelac bio je Luka Milivojević, u 12. i 70. minutu, iz slobodnog udarca. Nikola Stojiljković postigao je treći gol u nadoknadi vremena.

Borac je pobedio Javor u gostima golovima Jovana Damjanovića u 45. i Miloša Živanovića u 73. minutu.