Troicki izgubio na startu Sinsinatija

Troicki je odigrao verovatno najslabiji meč u ovoj sezoni i zasluženo ju izgubio od Fonjinija, protiv koga je u međusobnim duelima vodio 2:0.

Italijan je prvi stigao do brejka u šestom gemu i poveo 4:2, ali je Troicki odmah uzvratio, a potom na svoj servis izjednačio na 4:4.

Veliku šansu da napravi preokret srpski teniser je imao u devetom gemu, kada je propustio da realizuje tri brejk šanse. Kazna za to stigla je veoma brzo, jer je Fonjini novim brejkom u desetom gemu dobio prvi set.

U drugom setu Troicki se predao. Gubio je poene u seriji i Fonjini je završio meč veoma brzo i lako.

Turnir u Sinsinatiju za Troickog je bila lepa prilika da popravi plasman na ATP listi, jer je prošle godine izgubio u drugom kolu od Novaka Đokovića.

Ispostavilo se, međutim, da nije uspeo da odbrani ni tih 45 poena, pa mu ostaje da se što bolje pripremi za predstojeći gren slemj turnir u Njujorku, gde je prošle godine takođe ispao na startu.