Odbojkašice pobedile Japan

Meč je trajao jedan sat i 15 minuta, a odigran je pred 4.500 gledalaca.

Ovom pobedom Srbija je ostala u trci za finalni turnir, koji će se od 24. do 28. avgusta održati u Makau. Pored domaćina Kine tamo će učestvovati sedam najuspešnijih reprezentacija.

Na tabeli posle dva vikenda Srbija zauzima peto mesto.

Od početka meča videlo se da odbojkašice Srbije žele da se revanširaju Japanu za poraz u Komakiju.

Prvi set dobile su boljom igrom u finišu, a slično su odigrale i u narednom setu. Ništa se nije promenilo ni u nastavku meča. Posle izjednačene igre obe ekipe, Srbija je serijom poena stigla do 20:14 i obezbedila pobedu.

Posle desetominutne pauze, u trećem setu, videna je ista slika kao i u prethodna dva - izjednačena borba do drugog tehničkog tajm - auta. Tada je Srbija serijom uzastopnih poena stigla do 20:14 i pobednik je praktično vec tada bio odlučen.

Naredni meč reprezentacija Srbije će igrati sutra u 8.00 sa selekcijom Rusije.

Srbija: Brakočević (21), Malagurski (9), Krsmanović (6), Malešević, Molnar (14), Antonijević, Vešović, Ognjenović (5), Nikolić, Ninković, Rašić (11), Ćebić.

Japan: Nakamiči, Takešita (1), Jamamoto (8), Sano, Jamaguči, Ivasaka (1), Araki (5), Kimura (10), Šinabe, Ebata (10), Kano (2), Sagoda (1).