Đoković preko Monfisa do polufinala

Srpski reprezentativac igraće u polufinalu protiv Čeha Tomaša Berdiha, koji je pobedio Rodžera Federera 6:2, 7:6.

Đoković je sada popravio učinak u 2011. na 56 pobeda i jedan poraz, a zabeležio je i osmu pobedu u isto toliko duela sa Monfisom.

Francuz je agresivno počeo duel, zabeležio je brejk, a nešto kasnije ga i odbranio i na kraju sigurno dobio set sa 6:3, iskoristivši slabiji nastup Đokovića, koji je u sličnom stilu nastavio i u drugom setu. Beograđanin je uspeo u petom gemu da napravi brejk, ali mu je Monfis odmah uzvratio, a onda i poveo sa 4:3.

Đoković tada kao da je počeo da se budi, odmah je dobio sledeći gem, zatim je iskoristio treću brejk loptu za 5:4, a onda i odservirao za set i dobio 6:4.

Đoković je teško dobio i prvi gem trećeg seta, ali je nastavio da igra sve bolje, zadržao je svoje servise, a kasnije napravio još jedan brejk za pobedu od 6:3 posle dva i po sata igre.