Košarkaši odbranili zlato

Na taj način naša univerzitetska selekicja je odbranila titulu osvojenu na Univerzijadi u Beogradu pre dve godine.

Posle ravnopravne borbe u prvom poluvremenu, košarkaši Srbije su utakmicu "prelomili" u trećoj četvrtini, kada su za deset minuta primili samo šest koševa, sve iz slobodnih bacanja.

Početkom poslednje četvrtine Kanađani su serijom od 5:0 smanjili prednost našeg tima na četiri poena, ali je usledio brz odgovor izabranika Luke Pavićevića.

Tri minuta pre kraja Srbija je imala prednost od 12 poena

(63:51) i Kanađani su shvatili da nemaju snage za preokret, pa je usledila mirna završnica.

"Postigli smo veliki uspeh za koji smo naporno radili i pripremali se. Stigli smo do trijumfa i zlatne medalje zahvaljujući odličnoj atmosferi i kolektivnoj igri koju smo pokazali na svim utakmicama u Šenženu", rekao je posle utakmice selektor Pavićević.

Srbija: Ljubičić 9, Dragović 8, Birčević 8, Bunić 5, Živanović, Dimić 2, Cvetinović, Lučić 11, Lešić, Drča 2, Štimac 6, Jeremić 17.

Kanada: Despare, Klasen 5, Ju 14, Lifers 2, Baković 5, Hajnc 14, Vord 2, Džons 5, Hobin 2, Bejker 6.

U meču za treće mesto Litvanija je pobedila Rusiju rezultatom 76:74.