Junajted ubedljiv protiv Totenhema

Posle izjednačene igre u prvom poluvremenu, goste iz Londona "načeo" je 20-godišnji napadač Junajteda Deni Velbek, golom i asistencijom, a "dokrajčio" ih je Vejn Runi.

Deni Velbek, koji je ovog leta vraćen sa pozajmice iz Sanderlenda, doveo je domaći tim u vođstvo u 61. minutu udarcem glavom, a onda je u 76. atraktivnim potezom petom asistirao Andersonu za 2:0. Pobedu je potvrdio Runi, takođe udarcem glavom, u 87. minutu.

Utakmicu u Mančesteru obeležila su i dvojica veterana Premijer lige.

Svoj prvi nastup za Totenhem upisao je 40-godišnji golman Bred Fridel, koji je ovog leta stigao iz Aston Vile. Amerikanac je tako postao najstariji igrač londonskog kluba još od Drugog svetskog rata.

Na suprotnoj strani, Rajan Gigs je u 81. minutu ušao na teren umesto Toma Kleverlija, čime je vezista Mančester junajteda postao igrač sa najviše utakmica u profesionalnom engleskom fudbalu. Velšaninu je to bio 614 meč, a sve ih je odigrao u dresu Junajteda.

Totenhemu je ovo bio prvi meč ove sezone u Premijer ligi, jer je meč prvog kola sa Evertonom odložen zbog nereda u Londonu.

Mančester junajted je, posle pobede u gostima kod Vest Bromvič Albiona, osvojio nova tri boda.

Utakmici na stadionu Old Traford prisustvovao je i trener Mančester sitija Roberto Manćini, čija ekipa u idućem kolu gostuje Totenhemu u Londonu.

Junajted će narednog vikenda ponovo igrati na svom stadionu, protiv Arsenala.