LŠ: Bajern i Viljareal lagano, Dinamo i Genk jedva

Fudbaleri zagrebačkog Dinama plasirali su se u Ligu šampiona, iako su u gostima izgubili 2:0 od švedskog Malmea u revanš utakmici baraža za to evropsko takmičenje.

U prvoj utakmici koja je odigrana prošle nedelje u Zagrebu, Dinamo je kod kuće slavio sa 4:1.

Prvi pogodak na utakmici postigao je Vilton Figueredo u 69. minutu, a konačan rezultat postavio je Pontus Janson u 86. minutu. Dinamo je od 50. minuta igrao bez isključenog Šimea Vrsaljka.

Prvaku Hrvatske to će biti treće učešće u Ligi šampiona, a prvo od sezone 1999/2000.

Višestruki prvak Evrope i Nemačke, minhenski Bajern bez većih problema "overio" je plasman u Ligu šampiona još jednom pobedom protiv Ciriha.

Bavarci su slavili sa 1:0, a jedini pogodak na utakmici u Švajcarskoj postigao je Mario Gomes već u sedmom minutu.

U elitnom evropskom društvu naći će se i španski Viljareal koji je na svom stadionu savladao Odenze iz Danske sa 3:0. U prvom meču Odenze je pobedio sa 1:0.

Dvostruki strelac za domaću ekipu bio je italijanski reprezentativac Đuzepe Rosi u 50. i 66. minutu, a treći pogodak dao je Karlos Marćena u 82. minutu.

Drugi put u Ligi šampiona igraće kiparski Apoel, koji je u Nikoziji savladao poljsku Vislu sa 3:1. U prvoj utakmici Visla je kod kuće pobedila sa 1:0.

Kiprani su poveli u 29. minutu auto-golom golmana Visle Sergeja Parejka, a na 2:0 povisio je Ailton u 59. minutu. Prednost domaćina smanjio je Sezari Vilk u 71. minutu, ali je Ailton novim golom u 87. minutu trasirao Apoelu put u Ligu šampiona.