Arsenal, Lion, BATE, Plzen i Benfika u Ligi šampiona

Uzdrmani Arsenal, posle poraza u domaćem šampionatu od Liverpula (0:2), i odlaska Nasrija i Fabregasa uspeo je da "preživi" gostovanje u Udinama.

Fudbaleri Arsenala su u gostima pobedili Udineze 2:1 u revanš meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona. Londonski klub je i u prvom meču slavio s 1:0.

Golove za goste postigli su Van Persi u 55. i Volkot u 69. Jedini strelac za Udineze bio je Di Natale u 39, a isti igrač u 59. minutu nije iskoristio penal za domaći tim.

BATE Borisov je slavio protiv Šturma, a ponovo je strelac ključnog gola za šampiona Belorusije bio naš internacionalac Marko Simić. Benfika je sa lakoćom slavila protiv Tventea (3:1), uz dva gola novajlije Aksela Vicela.

U duelu između Rubina i Liona bolje je prošao francuski predstavnik. Igrači sa Žerlana su remijem (1:1) obezbedili učešće u grupnoj fazi. Prvi meč završen je 3:1 za Lion.

Bili su domaći blizu da eliminišu protivnika. Poveli su golom Nača u 77. i potreban im je bio još jedan pogodak za prolaz. Međutim, sve nade raspršio je Kone golom u 87. minutu.

Udineze – Arsenal 1:2 (Di Natale 39 – Van Persi 55, Volkot 69)

Rubin – Lion 1:1 (Načo 77 – Kone 87).

Benfika – Tvente 3:1 (Vicel 46,66 Luizao 59 – Ruiz 85)

Šturm – Bate 0:2 (Volodko 36, Simić 69)

Plzen – Kopnehagen 2:1 (Bakos 67, Duris 90 – Bolanos 32)