Srbija pobedila Kinu

Meč je trajao jedan sat i 53 minuta, a odigran je pred 3.250 gledalaca.

Ovom pobedom Srbija je osvojila dva boda, dok je kineskoj reprezentaciji pripao jedan.

Odmah na početku utakmice kineske odbojkašice su napravile prednost koju su držale do kraja prvog seta i mirno privele taj deo meča u svoju korist. Drugi set doneo je potpuno drugačiju sliku, srpske reprezentativke su popravile igru i dosta ubedljivo slavile za 1:1.

U završnici trećeg seta Srbija je imala prednost od 23:20, ali su Kineskinje uspele da preokrenu rezultat i sa pet uzastopnih poena dobiju set.

Četvrti set su naše odbojkašice odigrale slično drugom i dobile bez većih problema. U petom setu nakon početnog vođstva Kine, Srbija je uspela da se vrati i u neizvesnoj završnici, posle četvrte meč lopte, donese dva boda.

Srpske odbojkašice su osvojile 26 poena greškama protivnica, dok su Kineskinje na osnovu grešaka protivnica uzele 19 poena.

Srbija: Brakočević (22), Malagurski (9), Krsmanović (8), Malešević (7), Molnar (12), Antonijević (1), Vešović, Ognjenović (1), Nikolić, Ninković (6), Rašić (19), Ćebić.

Kina: Vang Jimei (20), Mi Jang, Jang Ćie (7), Huej Ruoći (13), Vej Ćiuje (5), Jang Ćunćing (21), Šan Dana, Sju Junli (2), Čen Liji, Ma Junven (13), Ćiu Janan, Fan Linlin.

U drugom meču Grupe A Rusija je pobedila Tajland sa 3:1 (25:18, 25:22, 25:27, 25:17) i time osvojila tri boda.

Naredni meč reprezentacija Srbije će igrati sutra u 11.00 sa selekcijom Rusije.