Srbija prejaka za Novickog

Srbija tako ima savršen učinak od sve četiri pobede, a i pre utakmice je obezbedila plasman u drugu fazu. Evropski vicešampion sutra igra protiv Francuske meč poslednjeg kola prve faze takmičenja i ta utakmica odlučiće o prvom mestu u grupi.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Duško Savanović sa 18 , dok je Nenad Krstić postigao 15. Miloš Teodosić imao je sjajan meč, koji je završio sa 12 poena, devet skokova i devet asistencija.

Nemačku je predvodio Dirk Novicki sa 25 poena.

POGLEDAJ VIDEO: Krstić zakucao u lice Kejmanu!

Srbija je imala najbolji početak utakmice do sada na šampionatu i sve vreme je vodila i kontrolisala meč, osim jednog dela u poslednjoj četvrtini, kada su Nemci prišli sa "minus 18" na samo pet poena zaostatka, ali su "orlovi" uspeli da zadrže nalet rivala.

Evropski vicešampion poveo je sa 9:0, a prvu četvrtinu dobio je sa 10 razlike, 17:10. Srbija je do poluvremena uglavnom održavala prednost, najviše zahvaljujući asistencijama Teodosića, koji ih je imao sedam u prvom delu meča.

(old_image)

Novicki je postigao 12 poena u prvom poluvremenu, ali osim Krisa Kejmena nije imao raspoloženih saigrača.

Srbija je dobro igrala, kombinovala je odbranu i dobro se prilagođavala pokušajima rivala da osujeti napade, da bi početkom poslednje četvrtine došla do maksimalne prednosti od 18 poena prednosti, 62:44.

POGLEDAJ VIDEO: Srbija pobedila Nemačku

Tada se u igru vratio Novicki i pokrenuo seriju "pancera" od 12:0, u kojoj je postigao 12 poena. To je košem prekinuo Savanović, ali je Štefen Haman dao trojku i doveo svoj tim do 64:59, što je bio najmanji zaostatak Nemaca još od prve četvrtine.

Do kraja meča ostalo je još oko tri minuta. Teodosić i Haman razmenili su po koš, a onda je Savanović dva minuta pre kraja postigao trojku za 69:61, da bi nešto kasnije Novickom svirana nesportska greška zbog grubog faula na Krstiću.

Kapiten Srbije iskoristio je oba penala, a onda je Teodosić dao koš u sledećem napadu za 73:61, čime je meč definitivno prelomljen.

POGLEDAJ VIDEO: Asistencija Teodosića bez gledanja

Srbija: Teodosić 12, Tepić 8, Rašić 5, Paunić, Bjelica, Marković 2, Savanović 18, Kešelj 6, Krstić 15, Perović 4, Marjanović, Mačvan 5.

Nemačka: Benzing 5, Hrber 3, Haman 10, Šulce, Šafarcik 11, Olbreht, Švethajm, Flajs, Kaman 10, Štajger, Novicki 25, Jagla.