Srbija izgubila "bitku" sa Francuskom

U dramatičnoj završnici, košarkaši Srbije su propustili priliku da prvi deo takmičenja završe bez poraza, jer je Duško Savanović dve sekunde pre kraja produžetka promašio čist "zicer". Zahvaljujući tome, Francuska je osvojila prvo mesto u našoj grupi i takmičenje će nastaviti sa četiri boda.

Pored Francuske i Srbije, u grupi će biti Španija, Litvanija i Turska, koje su takođe prenele dva boda, i Nemačka, koja drugu fazu počinje bez bodova.

POGLEDAJ VIDEO: Savan promašio zicer i pobedu

Reprezentacija Srbije bolje je počela utakmicu i stekla prednost od šest poena (12:6), ali su se Francuzi brzo konsolidovali i u poslednjem minutu prve četvrtine uspeli su da povedu 20:19. U drugoj četvrtini prednost je prešla na stranu naših protivnika, koji su u 20. minutu stigli do pet poena prednosti, da bi Miloš Teodosić sa tri uspešno izvedena slobodna bacanja to smanjio na dva koša.

Treću četvrtini Francuska je počela odlično i stigla do vođstva od 52:44, a onda je usledila fantastična serija srpskih košarkaša od 13:0. Taj zamah izabranici Dušana Ivkovića nisu iskoristili i u poslednju četvrtinu ušlo se sa prednošću našeg tima od samo dva poena.

U neizvesnoj završnici Francuska je mogla da stigne do pobede i pre produžetka, jer je kod rezultata 80:80 imala deset sekundi za poslednji napad, ali ga je Toni Parker loše odigrao i ušlo se u dodatnih pet minuta. Naš tim ih je dobro počeo, ali je pobeda ipak pripala "trikolorima", zahvaljujući neverovatnom promašaju Savanovića.

Šteta što su srpski košarkaši doživeli poraz koji je mogao da se izbegne, ali u ovoj fazi takmičenja on, ipak, najmanje košta i još ima dosta vremena da sve dođe na svoje mesto. Najvažnije utakmice tek predstoje i sigurno je da će Ivković znati da ispravi sve nedostatke u igri srpske selekcije.

POGLEDAJ VIDEO: Marko Kešelj napunio koš Francuza

Večeras je sigurno najbolju utakmicu u nacionalnoj selekciji odigrao Marko Kešelj, koji je iz devet pokušaja pogodio sedam trojki, ali svoj dan nije imao Miloš Teodosić. Posle dobro odigrane prve četvrtine, on je u nastavku podbacio i imali smo dosta problema u organizacji igre. Najboljem pleju Evrope šut nije išao i pogodio je samo jednom iz sedam pokušaja iz igre i to ga je očigledno unervozilo, pa je imao pet izgubljenih lopti, a napravio je i pet faulova.

Srbija: Teodosić 11, Tepić 2, Rašić 11, Paunić, Bjelica 2, Marković 3, Savanović 10, Kešelj 25, Krstić 22, Perović 4, Marjanović, Mačvan 6.

Francuska: Noa 14, Batum 18, Sarafin 11, Albisi, Kahudi 4, Parker 24, Traore, Pjetrus, Da Kolo, Dijao 15, Žalabal 11.