Crvena furija oduvala Linhenštajn

Najraspoloženiji za golove u ekipi “Furije”, bili su Alvaro Negredo i David Vilja koji su postigli po dva gola.

Španija je uspela pored plasmana i da postavi rekord u grupi, jer je ostvarila prolaz nakon maksimalnog broja osvojenih bodova iz šest mečeva (18 bodova), dok je iza njih drugoplasirana reprezentacija Češke sa 10 bodova.

Španija se po peti put za redom plasirala na završnicu najprestižnijeg evropskog reprezentativnog takmičenja, iako joj je ostalo još dva meča do kraja kvalifikacija.

“Srećni smo zbog rezultata, nismo kvalifikacije shvatali olako
“, rekao je selektor Španije Vinsent Del Boske.

On je dodao da je gotovo izvesno da će ostati na klupi Španije do 2014. godine.

Grupa A

Azerbejdžan – Kazahstan 3:2

(Alijev 53, Šukurov 62p, Javadov 68. – Ostapenko 20, Jevstignjejev 77.)

Austrija – Turska 0:0

Tabela: Nemačka 24, Turska 14, Belgija 12, Austrija 8, Azerbejdžan 7, Kazahstan 3.

Grupa B

Rusija – Republika Irska 0:0

Makedonija – Andora 1:0

(Ivanovski 59.)

Slovačka – Jermenija 0:4

(Movsisjan 57, Khitarjan 70, Gazarjan 80, Sarkisov 90+1)

Tabela: Rusija 17, Republika Irska 15, Jermenija 14, Slovačka 14, Makedonija 7, Andora 0.

Grupa C

Srbija – Farska Ostrva 3:1

(Jovanović 6, Tošić 23, Kuzmanović 69. – Benjaminsen 37.)

Estonija – Severna Irska 4:1

(Vunk 28, Kink 32, Zenjov 59, Sag 90+3 – Piroja 40.ag)

Italija – Slovenija 1:0

(Pacini 85.)

Tabela: Italija 22, Srbija 14, Estonija 13, Slovenija 11, Severna Irska 9, Farska Ostrva 4.

Grupa D

BiH – Belorusija 1:0

(Misimović 87.)

Luksemburg – Albanija 2:1

(Betmer 27, Žoakim 78. – Bogdani 64.)

Rumunija – Francuska 0:0

Tabela: Francuska 17, Bosna i Hercegovina 16, Belorusija 12, Rumunija 12, Albanija 8, Luksemburg 4.

Grupa E

Finska – Holandija 0:2

(Stroutman 29, De Jong 90.)

Moldavija – Mađarska 0:2

(Vančak 7, Rudolf 83.)

San Marino – Švedska 0:5

(Kalstrom 64, Vilhemson 70, 90+3, Olson 81, Hiseni 89.)

Tabela: Holandija 24, Švedska 18, Mađarska 18, Finska 9, Moldavija 6, San Marino 0.

Grupa F

Hrvatska – Izrael 3:1

(Modrić 47, Eduardo 55, 57. – Hemed 44.)

Malta – Gruzija 1:1

(Kankava 15. – Misfud 25.)

Letonija – Grčka 1:1

(Kauna 19. – Papadopulos 83.)

Tabela: Hrvatska 19, Grčka 18, Izrael 13, Gruzija 10, Letonija 8, Malta 1.

Grupa G

Švajcarska – Bugarska 3:1

(Šaćiri 45+2, 62, 90. – Ivanov 9.)

Engleska – Vels 1:0

(Jang 35.)

Tabela: Engleska 17, Crna Gora 11, Švajcarska 8, Bugarska 5, Vels 3.

Grupa H

Danska – Norveška 2:0

(Bendtner 24, 44.)

Island – Kipar 1:0

(Sigtorsen 5.)

Tabela: Portugal 13, Norveška 13, Danska 13, Island 4, Kipar 2.

Grupa I

Škotska – Litvanija 1:0

(Nejsmit 50.)

Španija – Lihtenštajn 6:0

Tabela: Španija 18, Češka 10, Škotska 8, Litvanija 5, Lihtenštajn 4.