Pobede Sitija, Čelsija i Arsenala

Osim Aguera koji je letos stigao iz madridskog Atletika, u timu Sitija bili su i David Silva sa dve asistencije i Samir Nasri koji je jednom proigrao Argentinca za pogodak.

Do prve pobede u sezoni došao je i Arsenal koji je na svom terenu pobedio Svonsi sa 1:0 - jedini gol postigao je Andrej Aršavin u 41. minutu.

Čelsi je došao do pobede od 2:1 na gostovanju u Sanderlendu, a golove za londonski tim postigli su kapiten Džon Teri u 18. i Danijel Staridž u 51. Jedini strelac za domaćina bio je rezervista Dong Von Đi u nadoknadi vremena.

Uspešno gostovanje imao je i Totenhem koji je sa 2:0 pobedio Vulverhempton. Prvi gol za Totenhem postigao je Emanuel Adebajor u 67. minutu a Džermejn Defo je pogodio u 80. minutu za konačnih 2:0.

Srpski fudbaler Nenad Milijaš bio je na klupi Vulverhemptona, ali nije ulazio u igru.

Stouk je na svom terenu savladao Liverpul sa 1:0. Strelac je bio Džontan Volters pošto je iskoristio penal u 20. minutu posle prekršaja Džejmija Karagera.

Liverpul je mogao da izjednači u 61. minutu kada je Džordan Henderson imao priliku ali ni posle tri udarca nije uspeo da savlada domaćeg golmana.