Juventus ubedljiv na startu nove sezone

Ovo je bio i uspešan trenerski derbi nekadašnjeg kapitena crno-belih Antonija Kontea.

Novi vezni igrač Andrea Pirlo namestio je gol Štefanu Lihtštajneru u 16. minutu. Simone Pepe udvostručio je vođstvo u 58, na dodavanje Alesandra Del Pjera. Na 3:0 povisio je još jedan novajlija – Arturo Vidal u 73. dok je Klaudio Markizio u 83. povisio na 4:0 na još jednu asistenciju Pirla.

Parma je počasni gol postigla iz penala koji je izveo Sebastijan Đovinko u nadoknadi vremena, kada je defanzivac Juvea Paolo De Čelje dobio crveni karton.

Sudija je poništio još jedan gol Juventusa, koji je postigao Alesandro Matri posle ofsajda. Isti igrač pogodio je stativu u 55. minutu.

Juventus je u četvrtak otvorio novi stadion prijateljskoj utakmici sa Nots Kauntijem
. Novo igralište još nije dobilo ime.

Aktuelni šampion Milan u petak je odigrao 2:2 sa Laciom, dok je Napoli u subotu pobedio Čezenu sa 3:1.