Betis bolji od Majorke, Osasuna savladala Sporting

Kastro je bio dobro postavljen kada se izvodio korner i postigao je jedini gol na utakmici u 86. minutu. S druge strane, fudbaleri Betisa nisu imali sreće, jer su u prvom poluvremenu tri puta pogodili prečku.

Trener Betisa Pepe Mel rekao je posle meča da su se njegovi fudbaleri trudili od početka meča i da mora da bude zadovoljan kako su odigrali i u napadu i u odbrani.

Kastro je drugi put postigao gol u završnici meča, a Betisu je doneo odličan start sezone, jer se sa dve pobede nalazi u vrhu tabele sa Real Madridom i Valensijom. Branilac titule Barselona ima dva boda manje.

Osasuna je u meču sa Sportingom dominirala, pa je protivnik doživeo drugi uzastopni poraz u ovoj sezoni.

Prvi gol za Osasunu postigao je Huan "Nino" Martines u 28. minuta, a dva minita kasnije na 2:0 povisio je Alvaro Kehudo. Konačan rezultat 2:1 postavio je fudbaler Sportinga David Baral u 75. minutu.

U ostalim današnjim mečevima Santander i Levante su odigrali bez golova, kao i Rajo Valjekano i Saragosa.