Barselona dominirala, Milan uzeo bod

Milan je poveo golom Alešandre Pata već u prvom, a izjednačio je Pedro Rodrigez u 36. minutu. Barselona je povela preko Davida Vilje u 50. a konačnih 2:2 postavio je Tijago Silva u 93. minutu.

Fudbaleri Milana poveli su već posle 24 sekunde igre. Pato je pretrčao kompletnu odbranu protivnika i izašao sam ispred golmana Viktora Valdeza i poslao mu loptu kroz noge za 1:0.

POGLEDAJ VIDEO: Pato postigao gol Barsi za 23. sekunde

Barselona je prvi udarac ka golu uputila u šestom minutu, ali je šut Vilje otišao daleko pored gola. Nakon toga španski tim je pokušavao udarcima iz daljine Lea Mesija ali je Kristijan Abijati sve branio.

Mesi je u 36. minutu prihvatio loptu na 20 metara od gola i prošao na levu stranu terena pored tri igrača Milana nakon čega je ubacio loptu u petarac, a na nju naleteo Pedro i neometan savladao Abiatija.

U 40. minutu povređenog Andresa Inijestu zamenio je Sesk Fabregas.

U drugom poluvremenu Barselona je krenula silovito od samog starta. Prvo je Ćavi Ernandez šutirao sa dvadesetak metara, ali je njegov udarac odbranio Abijati.

David Vilja je potpuni preokret napravio u 50. minutu kada je iz slobodnog udarca sa 25 metara savladao Abijatija.

POGLEDAJ VIDEO:
Prelep gol Davida Vilje

Nakon vodećeg gola Barselone nije bilo ozbiljnijih šansi za oba kluba, a onda je nakon kornera Klarensa Sedorfa u nadoknadi vremena Tijago Silva postigao gol glavom i postavio konačnih 2:2.

Barselona je četiri puta bila prvak Evrope, dok je Milan trofej osvajao sedam puta.