Porazi Šamroka i Rena, gol Laneta

Rubin je lako izašao na kraj sa Partizanovim dželatom Šamrokom. Rusi su poveli još u 2. minutu utakmice golom Obafemija Martinsa, a rivala su dokrajčili u drugom poluvremenu, strelci su bili Noboa i Karadeniz.

U drugom susretu ove grupe, odigranom u Solunu, napadači PAOK-a i Totenhema nisu bili preterano raspoloženi, pa je meč završen bez golova. Domaći su promašili jedanaesterac koji je dosudio srpski internacionalac Milorad Mažić, u 32. minutu je neprecizan bio Lino.

I drugi tim koji je izbacio srpskog predstavnika, francuski Ren, doživeo je poraz, na gostovanju Udinezeu. Francuzi su vodili, ali je domaćin uspeo da preokrene, a pobedonosni pogodak postigao je Armero sedam minuta pre kraja susreta. Dušan Basta je meč presedeo na klupi. Briž je opravdao ulogu favorita protiv slovenačkog Maribora – 2:0.

Anderleht je pregazio atinski AEK, uz het-trik Matijasa Suareza i jedan srpskog reprezentativca Milana Laneta Jovanovića. Visla je na domaćem terenu poražena od danskog Odenzea, Ilijev je igrao u većem delu meča, ali je zamenjen, dok Jovanić i Jovanović nisu ulazili u igru.

A grupa

PAOK – Totenhem 0:0

Šamrok – Rubin 0:3 (Martins 2, Noboa 50, Karadeniz 60)

B grupa

Kopenhagen – Vorlska 1:0 (Nordstrand 54. jedanaesterac)

Hanover – Standard 0:0

C grupa

Hapoel – Rapid Bukurešt 0:1 (Herea 55)

PSV – Legija 1:0 (Martens 3)

D grupa

Cirih – Sporting 0:2 (Insua 4, Van Volfsvinker 21)

Lacio – Vaslui 2:2 (Sise 35. jedanaesterac, Skuli 71 – Vesli 59, 63. jedanaesterac)

E grupa

Dinamo Kijev – Stouk 1:1 (Vukojević 90+1 – Džerom 55)

Bešiktaš – Makabi 5:1 (Almeida 3, 28, Aurelio 50, Korkmaz 53, Edu 88 – Kehat 48)

F grupa

PSŽ – Salcburg 3:1 (Nene 35. jedanaesterac, Bodmer 44, Menez 67 – Sekažija 87)

Slovan – Atletik Bilbao 1:2 (Guede 34 – Susaeta 13, Muniajin 40)

G grupa

AZ Alkmar – Malme 4:1 (Altidor 21, Elm 33. jedanaesterac, Maher 39, Holman 49 – Larson 72. jedanaesterac)

Austrija Beč – Metalist 1:2 (Jun 7 – Gaj 56, Ksavijer 79. jedanaesterac)