Blekburn posle preokreta pobedio Arsenal

Blekburn je posle ove pobede pretekao Arsenal na tabeli i nalazi se van opasne zone, a sa svog Ivud parka ispraćen je aplauzima. Nije, međutim, tako izgledalo pre meča, kada su navijači tražili odlazak trenera Stiva Kina. Po završetku meča, bilo je jasno koji tim se nalazi u krizi.

Arsenal i dalje ima samo jednu pobedu u Premijer ligi, ali je danas dobro počeo, pošto je Žervinjo postigao gol za 1:0. Blekburn je izjednačio u 25. pogotkom Ajegbenija Jakubua, njegovim prvim za tim u koji je došao poslednjeg dana prelaznog roka.

Arsenal je ponovo poveo u 34. minutu golom Mikela Artete i sa prednošću je otišao na poluvreme.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Aleksandar Song je postigao autogol za novo izjednačenje, da bi devet minuta kasnije, u 59, Jakubu doneo prvu prednost Blekburnu - 32.

Klimavost Arsenalove odbrane ponovo je pokazao Loran Kosijelni još jednim autogolom, posle koga je bilo 4:2 za Blekburn. Maruan Šamak uspeo je u 85. minutu da ublaži poraz.

Blekburn je sada 13. na tabeli, a Arsenal 15.

Fudbaleri Svonsija došli su do prve pobede u sezoni, pošto su na svom stadionu ubedljivo savladali Vest Bromvič sa 3:0.

Istim rezultatom Kvins Park Rendžers je pobedio na gostovanju kod Vulverhemptona. Reprezntativac Srbije Nenad Milijaš ponovo nije ulazio u igru za domaću ekipu.