Španija je opet prvak Evrope

Špance je predvodio Huan Karlos Navaro sa 27 poena, a sledili su ga Hoze Kalderon i Paul Gasol sa po 17 poena.

Kod Francuza najbolji su bili Toni Parker sa 26 i Boris Dijao sa 12 poena.

Posle izjednačene igre u prvoj četvrtini Španci su u drugoj deonici napravili seriju od 9:0 i "odlepili" se na 12 poena razlike. Medjutim Francuzi su uspeli da se vrate na tri poena zaostatka. Potom je usledila nova serija španskih košarkaša i na poluvreme su otišli sa devet poena prednosti, rezultatom 50:41.

U drugom poluvremenu Francuzi su prišli na šest poena zaostatka, ali je to bilo sve što su mogli da urade protiv španskih košarkaša koji su odličnom igrom u napadu odlučili meč i pobedili sa 98:85.

Španija je pobedom odbranila titulu koju je osvojila pre dve godine na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Ovo je Špancima druga titula prvaka Evrope u istoriji dok Francuzi nikada nisu osvojili Evropsko prvenstvo.