Partizan izgubio na turniru u Kaljariju

Domaća ekipa je već u prvoj deonici nametnula svoj ritam, dvocifrenu prednost iz prvog perioda 24:13, uvećala je u drugoj četvrtini, pa je rezultat na poluvremenu bio +15 za domaćina.

U drugom poluvremenu crno-beli su zaigrali bolje i približili na pet poena zaostatka, ali nisu imali snage za totalni preokret.

U redovima crno-belih, najbolju partiju je pružio centar Miroslav Raduljica ubacivši 26 poena, dok je NBA pojačanje Ejsi Lo upisao 10 poena. Za Dinamo je nastupio i srpski internacionalac Vanja Plisnić, ali je imao skroman učinak od 4 koša.

Dinamo Sasari: Metreveli 8, Salvatore, Hosli 14, Deveki, Seki, T. Diner, Benson 4, Saketi 11, Plisnić 4, D. Diner 21, Vanco 11, Pinton 8.

Partizan : Lo 10, Kecman 5, Raduljica 26, Miljenović, Jaramaz 5, Lučić 12, Milosavljević 2, Katić 4, Bešović, Božić 2, Đekić 4, Anđušić 6.

U drugoj polufinalnoj utakmici uspešnija je bila Montepaski Sijena, koja je pobedila Olimpijakos rezultatom 79:75. Crno-beli će u utakmici za treće mesto u subotu od 18:30 igrati sa ekipom iz Pireja.