Bajern lako pobedio Siti, Napoli bolji od Viljareala

Prvu priliku na utakmici imali su gosti kada je sa desetak metara šutirao Edin Džeko, ali pravo u golmana Manuela Nojera.

U prvih 30 minuta Bajern je držao loptu u svom posedu, a pokušavao je da gol postigne isključivo šutevima iz daljine Bastijana Švajnštajgera, Tonija Krosa i Franka Riberija.

Najbolju priliku za domaće promašio je Švajnštajger kada je neometano šutirao preko gola posle odličnog ubacivanja Tomasa Milera sa desne strane.

Bajern je poveo u 38. minutu golom Gomeza. Riberi je šutirao sa 17 metara iskosa, Džo Hart odbranio, a na odbijenu loptu natrčao je Miler koji je sa svega nekoliko metara šutnuo pravo u golmana. Ipak, na taj odbitak naleteo je Gomes koji je doneo domaćinu prednost.

POGLEDAJ FOTO GALERIJU: Pobede Bajerna i Reala, Bazel uzeo bod u Mančesteru

Gomez je u nadoknadi prvog poluvremena duplirao prednost Bavarcima. Kros je centrirao sa leve strane iz slobodnog udarca, a Danijel van Bujtenu je Hart odbranio udarac glavom. Na odbijenu loptu, kao i kod prvog gola, naleteo je Gomez i neometano sproveo loptu u gol.

U drugom poluvremenu Bajern je uglavnom držao loptu u svom posedu, a gosti nisu ozbiljnije zapretili.

Najbolju priliku za Bajern promašio je strelac oba gola Gomez. Prvo je posle centaršuta Filipa Lama šutirao pored gola sa nekoliko metara, a potom je i posle pasa Krosa glavom šutirao, ali mu je večeras sjajni Hart odbranio.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov ušao je u igru u 74. minutu, a u sudijskoj nadoknadi vremena mogao je da postigne pogodak za Mančester siti, ali je šutirao pored gola.

U drugom meču Grupe A italijanski Napoli je pobedio španski Viljareal sa 2:0.

Italijani su u prednost došli golom Mareka Hamšika u 14. minutu.

Konačnih 2:0 postavio je Edinson Kavani u 17. minutu posle penala koji je iznudio Ezekil Laveci, pošto ga je faulirao Gonsalo Rodriges.