Liverpul pobedio u gradskom derbiju

Liverpul je poveo golom Endija Kerola u 71. a konačnih 2:0 postavio je Luis Suarez u 82. minutu.

Everton je igrao sa igračem manje od 23. minuta pošto je mladi reprezentativac Engleske Džek Rodvel dobio direktan crveni karton zbog starta sa obe noge.

Holanđanin Dirk Kujt imao je priliku da Liverpul dovede u prednost u 44. minutu, ali mu je golman Evertona Tim Hauard odbranio penal koji je načinjen nad Suarezom.

Prvi gol Liverpula Kerol je postigao iz poluvoleja sa šest metara posle centaršuta Hoze Enrikea sa leve strane.

Konačnih 2:0 Suarez je postavio solo akcijom. On je krenuo ka golu sa ivice šesnaesterca, pokušao da prođe dva odbrambena igrača Evertona, koji su izbili loptu pravo na grudi Urugvajca, nakon čega ih je prošao i savladao Hauarda.

Kujt je mogao da se upiše u listu strelaca u sudijskoj nadoknadi vremena, ali je pogodio stativu.

Liverpul se pobedom "probio" na deobu trećeg mesta Premijer lige, dok je Everton 11.