Zvezda ispustila pobedu protiv Radničkog

Zvezda je povela golom Darka Lazovića u 62. minutu kada je odličnim udarcem sa 11 metara iskosa po levoj strani plasirao loptu u dalji golmanov ugao.

Na 1:1 izjednačio je u sudijskoj nadoknadi utakmice Predrag Živadinović udarcem glavom iz peterca domaćeg tima posle kornera. On je u igru ušao sa klupe za rezerve u finišu utakmice.

Zvezda je u utakmici dominirala, imala većinu vremena loptu u svom posedu, a gosti su se odlučili da igraju na kontra napade.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu Zvezda je imala u 40. minutu kada je Evandro udarcem glavom sa deset metara, na centaršut Lazovića sa leve strane, pogodio prečku gostujućeg gola.

Minut kasnije Kristijan Borha se dobrim driblingom oslobodio protivničkog igrača, ali je iz šesnaesterca Radničkog šutirao preko gola.

POGLEDAJ VIDEO: Radnički odneo bod sa Marakane

Kragujevčani su se opredelili za igru na kontra napade, a iz jedne takve akcije Darko Spalević je u 37. minutu sa oko 17 metara šutirao u donji desni ugao Zvezdinog gola, ali je golman Boban Bajković dobrom intervencijom skrenuo loptu u korner.

Lazović je mogao i ranije da se upiše u strelce, ali je u prvom minutu drugog poluvremena neometan neprecizno šutirao sa deset metara, posle centaršuta Kadua sa leve strane po zemlji.

U 51. minutu gosti su imali priliku da povedu, ali posle akcije sa Spalevićem, Stanimir Milišković pokušao je da lobuje Bajkovića, ali je lopta otišla pored gola.

Utakmici na Marakani prisustvovalo je oko 16.000 gledalaca od kojih je oko 1.000 bilo navijača Radničkog.

Fudbaleri Zvezde sa terena su ispraćeni zvižducima svojih navijača uz povike "Hoćemo titulu".