Srbija izvukla bod protiv Italije!

Italija je povela golom Klaudija Markizija već u prvom minutu, a Srbija je izjednačila u 26. pogotkom Branislava Ivanovića.

Estonija je večeras pobedila u gostima Severnu Irsku sa 2:1, i sada ima 16 bodova, čime je na tabeli pretekla Srbiju koja ima 15.

Srbija u poslednjem kolu, u utorak 11. oktobra, igra u gostima protiv Slovenije, koja nema šanse da izbori plasman u baraž. "Orlovima" je potrebna pobeda jer ima lošiji učinak u međusobnim susretima sa Estonijom.

Italija je ranije već obezbedila prvo mesto u grupi.

Pre početka meča, kapiten Srbije dobio je priznanje Fudbalskog saveza Srbije i UEFA za više od 100 nastupa za nacionalni tim.

(old_image)

Ekipe na stadionu Crvene zvezde odigrale su dobar meč pred oko 40.000 gledalaca, sa nekoliko prilika i uzbudljivih situacija, naročito u prvih pola sata igre.

Srbija je zapretila već u 20. sekundi šutom Aleksandra Kolarova, koji je golman Đanluiđi Bufon uspeo da zaustavi. Italija je, međutim, već u 54. sekundi ućutkala "Marakanu".

Đuzepe Rosi je blizu ivice šesnaesterca uzeo loptu Slobodanu Rajkoviću i proigrao Markizija u šesnaestercu, kome nije bilo teško da savlada Bojana Jorgačevića.

Srbija je u šestom minutu zapretila šutom Miloša Ninkovića iz šesnaesterca sa leve strane, ali je Bufon odbranio.

Samo dva minuta kasnije Rosi je utrčao skoro do peterca i uspeo je da šutne između dvojice defanzivaca Srbije, ali je Jorgačević odbranio.

Odmah u sledećem napadu, Miloš Krasić je primio loptu u šesnaestercu i volejem je poslao pored gola.

(old_image)

Posle furioznih prvih 10 minuta, igra se smirila i uspostavila se ravnoteža na terenu, koju su "orlovi" nešto kasnije krunisali golom.

Krasić je izveo korner sa desne strane, loptu je na oko 18 metara sa suprotne strane primio Zoran Tošić i šutnuo je prema golu, ali se lopta odbila o Ivanovića koji je ležao na zemlji i završila u mreži Italijana.

"Azuri" su u 33. minutu imali još jednu šansu, kada je Andrea Pirlo iz slobodnog udarca snažno šutirao, ali je Jorgačević bio siguran.

Aleksandar Kolarov je u prvom minutu drugog poluvremena imao Slobodan udarac sa oko 30 metara, ali je Bufon uspeo jedva da zaustavi udarac.

Isti igrač je sedam minuta kasnije ušao u šesnaesterac i sa leve strane šutirao u suprotni ugao, ali je Bufon lako zaustavio taj
udarac. Kolarov je šutirao iako je na drugoj strani imao slobodnog Marka Pantelića.

Srbija je najbolju priliku imala u 65. minutu, kada je Ivanović prošao po desnoj strani, centrirao, a Pantelić glavom iz šesnaesterca poslao loptu tik iznad gola.

Italija je mogla da dođe do pobede u 83. minutu kada je Sebastijan Đovinko dva puta iz peterca pokušao da šutira - prvi put ga je zaustavio Rajković, a drugi put Neven Subotić.

(old_image)

Srbija: Jorgačević, Ivanović, Rajković, Subotić, Kolarov, Stanković (Jovanović), Fejsa (Petrović), Krasić (Žigić), Ninković, Tošić, Pantelić.

Italija: Bufon, Mađo, Bonući, Barzalji, Kjelini, Montolivo (Akvilani), Markizio (Noćerino), De Rosi, Pirlo, Kasano (Đovinko), Rosi.