Van Persi doneo pobedu Arsenalu

Arsenal je poveo u 29. sekundi golom Robina Van Persija, posle dodavanja Žervinja, a Sebastijan Larson je izjednačio u 31. Minutu iz slobodnog udarca.

Pobedu Arsenalu doneo je drugim golom Van Persi u 83. minutu iz slobodnog udarca sa 25 metara.

Arsenal je deseti na tabeli sa tri pobede, remijem i četiri poraza, dok je Sanderlend 17. sa šest bodova.

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona pobedili su Vulverhempton sa 2:0 u osmom kolu Premijer lige i tako gostima naneli peti uzastopni prvenstveni poraz.

Golove za VBA postigli su kapiten Kris Brant u osmom minutu i Piter Odemvingi u 75, samo tri minuta pošto je ušao u igru.

Reprezentativac Srbije Nenad Milijaš imao je jednu šansu da postigne gol za Vulfse, ali je bio neprecizan. On je zamenjen u 55. minutu.

VBA je tako zabeležio prvu pobedu nad Vulverhemptonom u prvoj ligi posle 29 godina, dok je ovo Vulfsima najgora serija poraza još od 1984. godine.