Remzi za pobedu u Marseju, Dortmund pao u Pireju

Arsenal je do minimalne pobede došao golom Arona Remzija u drugom minutu sudijske nadoknade. Žervinjo je glavom dodao loptu do Remzija, koji je neometan sa desetak metara lako savladao golmana Olimpika Stiva Mandandu.

Početak utakmice obeležila je gruba igra oba tima, a sudija je u prvih 15 minuta dao tri žuta kartona.

Marselj je imao priliku da pobedi, ali su njegovi fudbaleri bili neprecizni u nekoliko prilika. U prvom poluvremenu najbolje prilike propustili su Loik Remi koji je bio izblokiran u 30. minutu, kada je odlično prevario Pera Mertezakera i šutirao.

Pet minuta kasnije do gola je mogao i Lučo Gonzales, ali je posle pasa Metju Valbuene sa desne strane reprezentativac Argentine šutirao pored gola Vojćeh Ščešnjog.

U prvom poluvremenu za Arsenal najbolju priliku imao je kapiten Robin Van Persi, ali je veoma neprecizno šutirao sa oko osam metara.

U drugom poluvremenu Teo Volkot je imao najbolju priliku na utakmici u 64. minutu. On je primio loptu na 20 metara od gola, ušao u šesnesterac i predriblao Alu Dijaru, izašao sam ispred Mandande, ali mu je golman Marselja odbranio udarac.

POGLEDAJ FOTO GALERIJU: Čelsi razbio Genk, pobede Barselone i Milana

U drugoj utakmici Grupe F grčki Olimpijakos je na svom stadionu pobedio nemačku Borusiju iz Dortmunda sa 3:1.

Olimpijakos je poveo na stadionu Karaiskaki golom Hoze Olebasa u osmom, a izjednačio je Robert Levandovski u 26. minutu.

Novu prednost Grcima je doneo Rafik Đebur u 40. minutu, a konačnih 3:1 postavio je Fransoa Modesto u 79. minutu.

U sledećem kolu Lige šampiona u Grupi F sastaju se iste ekipe, samo sa obrnutim domaćinstvima.